امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

اقدامات مجمع نمایندگان باید به طلاب اطلاع رسانی شود پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸:۴۰


اقدامات مجمع نمایندگان باید به طلاب اطلاع رسانی شود تعداد بازدید: ۲۹۸

نماینده طلاب و فضلای استان آذربایجان غربی در پنجاه و چهارمین جلسه عمومی مجمع نمایندگان در نطق پیش از دستور، اقدامات این مجمع را در خدمت رسانی به طلاب بسیار قابل تقدیر دانست و خواستار اطلاع رسانی بیشتر و دقیقتر این فعالیت ها به طلاب شد.
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام جواد شهرستانی منور، نماینده طلاب و فضلای استان آذربایجان غربی در پنجاه و چهارمین جلسه عمومی مجمع نمایندگان در نطق پیش از دستور با تبریک سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم در رابطه با فعالیت های مجمع به چند نکته اشاره و ابراز کرد: در مجمع نمایندگان بیش از 15 حوزه انتخابی وجود داشت که هیچ نماینده ای نداشت؛ بنابراین بایستی کاری کنیم که مجمع نمایندگان با تمام قوایش در آینده شاهد چنین مسائلی نباشد.
 
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند، مجمع باید بماند، ادامه پیدا کند و تقویت شود، یعنی بیرونی و درونی شود، که تقویت درونی آن بر عهده نمایندگان مجمع است.
 
 حجت الاسلام جواد شهرستانی منور با بیان اینکه هر مجموعه ای که از سوی خودش نقد نشود از سوی دیگران نقد خواهد شد، تصریح کرد: ما بایستی خودمان مجمع نمایندگان را مورد نقد و بررسی قرار دهیم و اجازه ندهیم که دیگران این کار را انجام دهند.
 
نماینده طلاب و فضلای استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه عملکرد مجمع نمایندگان بایستی در دوره هفتم ارزیابی شود، گفت: بایستی این مطلب را هم توجه داشته باشیم هر عیب و نقصی که گفته می شود این صرفا برای آسیب شناسی و پیشگیری از این عیب ها در دوره های بعد است.
 
وی در ادامه برای تقویت مجمع نمایندگان در دوره های آینده پیشنهاداتی ارائه کرد و گفت: برخی از طرح های که از سوی مجمع نمایندگان طلاب خدمت شورای عالی و جامعه محترم مدرسین ارئه شد، از استحکام کافی برخوردار نبودند که یکی از دلایل این مسأله این است که قوانین داخلی مجمع اجازه نمی دهد که طرح ها چکش کاری شود بنابراین بایستی در آیین نامه مجمع تغییراتی ایجاد شود.
 
حجت الاسلام جواد شهرستانی منور با بیان اینکه برخی از نمایندگان در تصویب یا رد طرح ها مشارکت ندارند، تصریح کرد: برخی از دوستان نماینده کم لطفی می کنند و با تقلید از نماینده های دیگر طرح ها را تایید یا رد می کنند.
 
نماینده طلاب و فضلای استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در دوران اصلاحات یکی از سال ها را سال های پاسخگویی قرار داد، تصریح کرد: در واقع این پاسخگویی برای همه مسؤولان بایستی باشد و هر مسؤولی خودش بستر را برای پاسخگویی آماده کند، بنابراین مسؤولان حوزوی در سراسر کشور بایستی پاسخگو به مجمع نمایندگان طلاب سراسر کشور باشند.
 
وی با بیان اینکه اطلاع رسانی از فعالیت های مجمع کم رنگ است ابراز کرد: آیا مجمع نمایندگان طلاب در افزایش شهریه طلاب نقش نداشت، آیا در مسائل دیگر نقش مجمع برای طلاب روشن شد، اگر نقش مجمع نمایندگان طلاب در اموری که اتفاق می افتد روشن شود، طلاب هم به صورت پرشورتری در انتخابات مجمع نمایندگان شرکت می کنند.
 
عضو مجمع نمایندگان با بیان اینکه برنامه مجمع برنامه ای مشخص است، گفت: در برخی مواقع شاهد برخی ناهماهنگی ها در مجموعه های حوزوی هستیم، چون برنامه مجمع برنامه ای مشخص است سایر مجموعه ها بایستی با برنامه مجمع نمایندگان طلاب هماهنگ شوند و برنامه های خود را زمانیکه جلسه مجمع عمومی برقرار است برگزار نکنند تا اساتید و علما مجمع نمایندگان هم بتوانند در جلسات آنها حضور پیدا کنند.