امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

حوزه های علمیه باید متناسب با نیازهای روز جامعه به دنبال کادرسازی باشند پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳:۰۵

عضو مجمع نمایندگان طلاب:
حوزه های علمیه باید متناسب با نیازهای روز جامعه به دنبال کادرسازی باشند تعداد بازدید: ۱۹۸

حجت الاسلام مروی، به روز بودن، پشتیبانی از ولایت فقیه و کادر سازی مناسب را از دیگر شاخصه های حوزه علمیه دانست و گفت: متاسفانه در حوزه به نیروهای انقلابی زیاد بها داده نمی شود، در حالی که این افراد باید شناسایی شوند و از آنها در عرصه های مختلف استفاده کرد.

حجت الاسلام غلامعلی مروی، نماینده طلاب آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع با بیان اینکه  حوزه در پشتیبانی از نظام تا امروز خوب عمل کرده است، ابراز کرد: حوزه علمیه هر جا لازم بوده است از آن حمایت کرده و به تقویت آن پرداخته است.

 

وی ادامه داد: حوزه علمیه با تربیت نیروهای انقلابی، آنها را در نهاد های مختلف بکارگیری کرده است، در واقع این افراد فرزندان ولایت هستند و باید این را دانست که حوزه علمیه تا به امروز به خوبی کار کرده است.

 

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر حوزه، انقلابی نماند نظام در خطر انحراف قرار می گیرد؛ این یک احساس خطری است که ایشان در دیدار نمایندگان طلاب این خطر را احساس کردند و صریح هم فرمودند اگر حوزه، انقلابی نماند نظام آسیب می بیند و در خطر انحراف قرار می گیرد.

 

حجت الاسلام مروی اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی به برکت قیام حضرت امام(ره) و جامعه روحانیت به وجود آمده است، بنابراین بایستی در ادامه هم پشتیبان نظام باشند تا در مسیری که برای آن طرح ریزی شد حرکت کند و به آن اهداف و آرمان های مشخص شده برسیم.

 

وی با بیان اینکه  مرکز تولید تفکر اصلی اسلام حوزه است، اظهار داشت: در واقع تفکر اصلی اسلامی از حوزه بوجود آمده است نه از جای دیگر، نهادهای دیگر مانند اقشار مردم، دانشگاه ها و فرهنگیان انقلاب را به خاطر اینکه منشش حوزه و تفکر اسلامی بود، حمایت کردند.

 

 حجت الاسلام مروی با بیان اینکه  مرجعیت انقلاب و انقلابیون روحانیت بوده است نه نهادهای دیگر، تصریح کرد: انقلاب اسلامی فرزند حوزه است، بنابراین حوزه باید از فرزند خود حمایت و آسیب زدایی کند و برای آینده آن همانند پدری که برای فرزندش برنامه ریزی می کند، طرح و برنامه داشته باشد.

 

 عضو مجمع نمایندگن حوزه علمیه اظهار داشت: بقای انقلاب اسلامی نباید تنها محصور یا محدود به داخل کشور شود، در واقع فضای انقلاب به صدور انقلاب و جهان سازی انقلاب منوط است.

 

وی با بیان اینکه حوزه مرکز تولید فکر جهان سازی انقلاب است، بیان کرد: حوزه از این جهت اهمیت دارد که باید انقلابی بماند و انقلابی فکر کند و آن را در سطح جهان گسترش دهد یعنی سایر کشورها را با این موضوع مهم آشنا کند.

 

حجت الاسلام مروی با اشاره به برخی از شاخص های حوزه انقلابی گفت: نخستین شاخصه یک حوزه انقلابی این است که از مدیریت و مدرسین انقلابی برخوردار باشد.

 

نماینده طلاب میاندوآب و شاهین دژ اظهار داشت: همه کارهایی که در حوزه انجام می شود باید از روی اخلاص انجام بگیرد چون اگر اخلاص از حوزه برداشته شود کارهایی که در حوزه انجام می شود بدون اخلاص باشد به جایی نمی رسد و نتیجه ای نخواهد داشت.

 

وی دفاع از اسلام در برابر آخرین شبهات را یکی دیگر از وظایف حوزه انقلابی دانست و اظهار داشت: حوزه به عنوان یک مرکز پاسخ گو به این شبهات باید نیروهای برجسته و خلاقی را تربیت کند و به صورت فعال در این راستا کار انجام بدهند، در واقع اگر حوزه به طرف رفاه طلبی و به طرف ریاست طلبی حرکت کند، قطعا نظام آسیب می بیند.

 

حجت الاسلام مروی یکی دیگر از شاخصه های حوزه انقلابی را پایبندی به استقلال دانست و ابراز کرد: حوزه ای می تواند در بخش های مختلف تاثیر گذار باشد که مستقل باشد یعنی اگر حوزه مستقل بماند حرفهای خودشان را می تواند راحت تر بزند.

 

وی به روز بودن، پشتیبانی از ولایت فقیه و کادر سازی مناسب را از دیگر شاخصه های حوزه علمیه دانست و گفت: متاسفانه در حوزه به نیروهای انقلابی زیاد بها داده نمی شود، در حالی که این افراد باید شناسایی شوند و از آنها در عرصه های مختلف استفاده کرد.