امروز سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

حوزه از انقلابی بودن فاصله نگیرد پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۰:۵۲


حوزه از انقلابی بودن فاصله نگیرد تعداد بازدید: ۳۱۶

نماینده طلاب آذربایجان غربی با بیان اینکه برخی خلاهایی در حوزه وجود دارد که به همین منظور بزرگانمان به حوزه انقلابی تاکید می کنند، اظهار داشت: وقتی یک توصیه هایی می شود برای اینکه حوزه انقلابی بماند یعنی این نگرانی وجود دارد که ‌حوزه در خطر است یعنی دارد از انقلاب فاصله می گیرد بایستی تلاش شود که این اتفاق نیافتد و حوزه از انقلابی بودن فاصله نگیرد.
 
 

 

حجت‌الاسلام سید موسی موسوی، نماینده طلاب آذربایجان غربی در مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع با بیان اینکه برخی خلاهایی در حوزه وجود دارد که به همین منظور بزرگانمان به حوزه انقلابی تاکید می کنند، ابراز کرد: همین نگرانی ها موجب شد که بزرگان حوزه بر انقلابی ماندن حوزه بسیار تاکید کرده اند.

 

وی ادامه داد: وقتی یک توصیه هایی می شود برای اینکه حوزه انقلابی بماند یعنی این نگرانی وجود دارد که ‌حوزه در خطر است یعنی دارد از انقلاب فاصله می گیرد بایستی تلاش شود که این اتفاق نیافتد و حوزه از انقلابی بودن فاصله نگیرد.

 

حجت الاسلام موسوی عنوان کرد: وقتی مطالبات رهبر انقلاب و تزهایی که در انقلاب اسلامی همچون عدالت خواهی، حق طلبی، مبارزه با استکبار، دشمن شناسی حقیقی و دستگیری از مستمندان مطرح می شود، در واقع سایر کلید واژه هایی که وجود  دارد این کلید واژه ها، کلید واژه های دینی است.

 

وی ادامه داد: اگر طلاب حوزه علمیه بر اساس آنچه که آموزه های دینی گفته است حق مطلب را ادا کند می توانیم با حوزه علمیه جامعه را هدایت کنیم و بگوییم این خلاها جبران می شود.

 

نماینده طلاب آذربایجان غربی در پاسخ به این سوال که آیا حوزه علمیه در حد مطلوب در بخش حوزه انقلابی عمل کرده است؟ گفت: در حوزه علمیه خلاهایی وجود دارد و شاید بشود گفت که در حد مطلوب خودش که رسیدن به آرمانهای نظام و انقلاب است کاری انجام نداده است؛ اما گام های خوبی تاکنون برداشته است و امیدواریم این اقدامات ظهور و بروز بیشتری داشته باشد.

 

وی ابراز کرد: با تلاش حوزه علمیه، علما و مراجع تقلید می توان آرمانهای انقلاب را در حوزه علمیه نهادینه کرد، تا از طریق حوزه آنها به مردم منتقل شوند.

 

حجت‌الاسلام موسوی اظهار داشت: اگر بتوانیم گفتمان انقلاب اسلامی را در حوزه نهایدنه کنیم می توانیم بگویم که به آن حوزه انقلابی مد نظر رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید رسیدیم؛ اما اگر گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه نباشد وتنها به ارائه دروس انقلابی در حوزه اکتفا کنیم این به تنهایی طلبه را انقلابی نمی کند.

 

وی عنوان کرد: اگر روحیه طلبه ها را تقویت کنیم و در بعد انگیزشی، شناختی و معرفتی با طلبه ها فعالیت کنیم که بتوانیم در واقع با همین نهادینه کردن گفتمان انقلاب به آن چیزی که مدنظر رهبر معظم انقلاب است برسیم می توانیم حوزه را حوزه انقلابی به معنای حقیقی خودش برسانیم.